g1Jubileusz 80 lecia KGW Paszkówka max1Miniona sobota 18 listopada 2017 r. była bardzo wyjątkowym dniem w Paszkówce. Wszystko za sprawą Jubileuszu 80-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Paszkówce, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w tej miejscowości. Na początku uroczystości wyświetlony został film, w którym przedstawione zostały różne wydarzenia i uroczystości z udziałem członkiń KGW w Paszkówce od 1981 r. Projekcja filmowa wzbudziła ogromne zainteresowanie, a zmontowana została przez Józefa Tracza.

FOTOGALERIA

obejrzyj filmik

Więcej…

 

Wernisaż Malarstwo Artystów spod Draboża max1W piątkowy wieczór 17 listopada 2017 r. w Galerii Polsko-Słowackiej w Brzeźnicy odbył się Wernisaż Wystawy "Malarstwo Artystów spod Draboża". Można było na nim obejrzeć przepiękne prace artystów, którzy na comiesięcznych spotkaniach w Izbie Regionalnej "Doliny Karpia" w Brzeźnicy szlifują swój warsztat plastyczny.

FOTOGALERIA

www.beskidzka24.pl

Więcej…

 

Listopad 2017W sobotę 11 listopada 2017 roku przypadła 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym w ciągu roku. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Mieszkańcy Gminy Brzeźnica dołączyli do ogólnonarodowego świętowania.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

filharmoniaDzisiejsze spotkanie (6.11.2017) dzieci z muzykami Filharmonii Krakowskiej miało jesienny charakter. Muzycy przy pomocy dźwięków „malowali” różne oblicza jesieni. Mgła, deszcz i chłód przeplatały się ze słonecznymi, kolorowymi opowieściami. Pojawiały się też zwierzęta i owady.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

recytatorCentrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy co roku organizuje Gminny Konkurs Recytatorski dla szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku młodzi recytatorzy i aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w niedzielne popołudnie 5 listopada 2017 r. Większość wykonawców sięgnęła po literaturę polską. Publiczność mogła również wysłuchać znanych i mniej znanych autorów zagranicznych. Konkurs podzielony był na dwie kategorie. Pierwsza kategoria: recytacja - uczestnik przedstawiał dwa utwory: poezję i fragment prozy. Druga kategoria: teatr - uczestnik wykonywał monodram lub inscenizację teatralną.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Dzień Seniora Łączany 2017 max1Koło Gospodyń Wiejskich w Łączanach i Rada Sołecka w Łączanach przy współudziale Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy byli organizatorami Dnia Seniora, który odbył się 28 października 2017 r. w sali Domu Strażaka w Łączanach. Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu Seniorów.

FOTOGALERIA

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj188
Wszystkie903243
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama