g1Ogrodzieniec 2017 max1Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zorganizowało wakacyjny wyjazd do Ogrodzieńca, który odbył się 20 lipca 2017 r. Pierwszym punktem wycieczki były oczywiście ruiny najpiękniejszego i największego zamku Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Warto pamiętać, że zamek nie znajduje się w miejscowości Ogrodzieniec, lecz 2 km dalej na wschód, w Podzamczu.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Ziemia Kłodzka i Adrspach max1Spora grupa podróżników z Gminy Brzeźnica w dniach 17 do 19 lipca 2017 r. wyjechała wraz z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy do Ziemi Kłodzkiej i skalnego miasta w Czechach. Pierwszy dzień wycieczki podróżnicy rozpoczęli od zwiedzenia Kłodzka – głównego miasta ziemi kłodzkiej. Kłodzko zachowało oryginalny układ urbanistyczny średniowiecznego miasta, który jest ściśle dostosowany do ukształtowania terenu i podporządkowany obronnej roli twierdzy.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Piknik nad wodą w Brzeźnicy 2017 max1W poniedziałek 17 lipca 2017 r. Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy w ramach Akcji Lato 2017 zorganizowało PIKNIK NAD WODĄ. Współorganizatorem imprezy był Międzyszkolny Klub Kajakowy w Łączanach. Piknik miał miejsce przy Izbie Regionalnej Doliny Karpia w Brzeźnicy. Najpierw chętni do pływania kajakiem musieli przejść krótki kurs wiosłowania „na sucho”.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

XXII TDN 2017 max1XXII Turniej Drużyn Niezrzeszonych w tym roku rozegrany został 15 lipca 2017 r. na stadionie sportowym Ludowego Klubu Sportowego Nadwiślanka Brzeźnica. Działacze klubowi zadbali o zaplecze techniczne zawodów. W tym roku udział wzięly drużyny z: Bęczyna, Brzezinki, Marcyporęby, Tłuczani, Nowych Dworów, Wyźrału i drużyna sponsora tegorocznego turnieju, firmy Fiber Link.

Więcej…

 

Rajd Nordic Walking Tłuczań max1Już drugi raz w te wakacje grupa amatorów Nordic Walking wyruszyła w piątkowe popołudnie 14 lipca 2017 r. na spacer po gminie. Tym razem celem naszej wędrówki była Tłuczań. Pogoda nam dpipisała, a na miejscu czekała na nas pani Teresa Paździor - przedstawicielka Komitetu Ratowania Kościółka na Nowsi w Tłuczani.

FOTOGALERIA 

Więcej…

 

Turniej o puchar wójta 2017 max1W dniach 8-9 lipca 2017 r. na stadionie sportowym Ludowego Klubu Sportowego Sokół Chrząstowice odbył się coroczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzeźnica. Wzięło w nim udział osiem drużyn z gminy Brzeźnica: LKS Płomień Sosnowice, LKS Wisła Łączany, LKS Nadwiślanka Brzeźnica, LKS Przełęcz Kossowa, LKS Dąb Paszkówka, Hat Trick Łączany, Niezrzeszeni Tłuczań oraz gospodarze LKS Sokół Chrząstowice. Po sobotnich meczach do półfinału przeszły drużyny: Sosnowic, Kossowej i dwie drużyny z Łączan.

FOTOGALERIA

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj115
Wszystkie889727
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama