g1Wycieczka Kraków Salwator 2017 max1Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury Doliny Karpia w Zatorze zaprosili seniorów na wspólny wyjazd do Krakowa, który odbył się 25 maja 2017 r. Tym razem zwiedzali Salwator - jedno z najurokliwszych miejsc Krakowa, położone na końcu długiego garbu ziemnego, schodzącego ku Wiśle, tam gdzie dzisiaj wpada do niej Rudawa.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Muzyczne spotkanie Pocztówki z Dalekiego Wschodu max1Już po raz ostatni w tym roku szkolnym, w poniedziałek 22 maja 2017 r. muzycy z Filharmonii Krakowskiej zawitali do Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, aby spotkać się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy i filii w Chrząstowicach. Muzyczne spotkanie nosiło wakacyjny tytuł "Pocztówki z Dalekiego Wschodu".

FOTOGALERIA

obejrzyj filmik

Więcej…

 

Wycieczka Rabka 2017 max1W piątek 12 maja 2017 r. grupa seniorów z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy oraz z Regionalnego Ośroska Kultury w Zatorze wyruszyła na podbój Rabki. Głównymi punktami wycieczki było zwiedzanie Parku Zdrojowego, Tężni Solankowej i Pijalni Wód, Biblioteki na Dworcu PKP. Wycieczkowicze zobaczyli również Drogę Krzyżową autorstwa Jerzego Koleckiego.

FOTOGALERIA

 

Gminny Dzień Strażaka w Brzeźnicy 2017 max1W środę 3 maja 2017 r. odbył się Gminny Dzień Strażaka w Brzeźnicy. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy. Tegoroczne obchody Dnia Strażaka były wyjątkowe, gdyż do parafii w Brzeźnicy sprowadzono relikwie św. Floriana, który w 1436 r. został ustanowiony jednym z czterech głównych patronów Królestwa Polskiego przez biskupa krakowskiego kard. Zbigniewa Oleśnickiego oraz jest patronem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem m.in. strażaków.

FOTOGALERIA

Więcej…

 

Jubileusz 50 lecia 2017 max1W niedzielę 30 kwietnia 2017 r. w Galerii Polsko-Słowackiej w Brzeźnicy miała miejsce zaszczytna uroczystość wręczenia honorowych odznaczeń "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

FOTOGALERIA

więcej na www.brzeznica.pl

 

Otwarcie flisu na Wiśle 2017 max1W sobotę 29 kwietnia 2017 r. w ramach projektu "Polsko-Słowacki rok obrzędów i zwyczajów w cyklu wydarzeń kulturalno-turystycznych" miało miejsce Otwarcie XII Królewskiego Flisu na Wiśle na przystani kajakowej w Łączanach.

FOTOGALERIA

Więcej…

 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj128
Wszystkie880555
Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama