g1Lucyna Przystał z Wyźrału, Marek Długopolski z Tłuczani, Marek Gonciarczyk z Bachorowic, Jan Krzeszowiak z Brzezinki i Józef Tracz z Brzeźnicy, to sołtysi, którzy reprezentowali naszą gminę na dwudniowym XII Krajowym Turnieju Sołtysów w Wąchocku w dniach 27-28 czerwca 2009r. W szranki turniejowe stanęło blisko 80 - ciu sołtysów z całego kraju. Turniej rozpoczął się prezentacją wszystkich uczestników, którzy następnie stanęli do biegu ulicami Wąchocka. Sołtysi mieli do pokonania  blisko 2 km trasę. Do mety dobiegli wszyscy, choć niektórzy z trudem.

.

Więcej…

 

W dniach 10-11 lipca 2009 r. w Brzeźnicy odbył się plener fotograficzny pod nazwą "Skarby Doliny Karpia - Gmina Brzeźnica" zrealizowany w ramach projektu "Skarby zatorszczyzny. Tradycja i współczesność w Dolinie Karpia". Do Centrum Kultury i Promocji przyjechało kilkunastu amatorów fotografii.

W piękny lipcowy weekend miłośnicy fotografowania z okolicznych miejscowości mieli okazję, pod okiem profesjonalisty – Jacka Pasternaka, doskonalić swoje umiejętności. Wybitnie żeńskie grono „z dziarskim uśmiechem na ustach” polowało na ciekawe ujęcia na terenie gminy Brzeźnica. Począwszy od...

.

Więcej…

 

maxi1_65.jpg Tegoroczne Dni Gminy Brzeźnica w ramach Festiwalu Doliny Karpia rozpoczęły się w

piątek 12 czerwca 2009r.

uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy, w intencji wszystkich Mieszkańców Gminy. Tuż po niej wysłuchano przejmującego koncertu wokalno-organowego w wykonaniu Agnieszki Monasterskiej (mezzosopran) i Andrzeja Białko (organy). Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać utworów m.in. J.S. Bacha, F. Liszta, F. Schuberta, C. Francka, L. Viernea, Ch.M. Widora i L. Skoczylas. .......

FOTOGALERIA

.

Więcej…

 
omnibus sp min1

W czwartek 28 maja 2009r. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy zorganizował IV Konkurs Wiedzy Szkolnej dla szkół podstawowych OMNIBUS 2009. Konkurs podzielony był na dwie kategorie kl. I-III i IV-VI. W Klubie Kultury "Andulka" młodzież szkolna zmagała się z serią pytań o różnym stopniu trudności. Po przejściu dwóch etapów wyłoniono zwycięzców, którzy zdobyli największą ilość punktów. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację:

kl. I - III

I miejsce - Bernadeta Szczygieł ZSP Tłuczań

I miejsce - Beata Zawiła ZSP Tłuczań filia Wyźrał

I miejsce - Jakub Kosek ZSP Brzeźnica....

.

Więcej…

 
W dniach 21-22 maja 2009r. Klub Seniora „Młodym być jesienią" i Ośrodek Kultury w Brzeźnicy zorganizowali dwudniową pielgrzymkę do Torunia. W programie było m. innymi: odwiedzenie miejsca śmierci ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, zwiedzanie rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka i pięknego miasta Toruń. Czterech uczestników pielgrzymki weszło do studia radiowego, by tam wspólnie ze słuchaczami odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie podzielić się ze słuchaczami swoimi wrażeniami z pobytu i pozdrowić najbliższych. Co by jednak nie powiedzieć, to nieplanowane spotkanie z o. Tadeuszem Rydzykiem, wywarło na nas największe wrażenie. Szef rozgłośni przywitał się z każdym z nas i wielce uradowany opowiadał o swojej pracy, rozgłośni i sprawach nurtujących Jego zdaniem Polaków. W drugim dniu przewodnik oprowadził nas po starym przepięknym Toruniu. Miasto piękne zarówno w dzień jak i w nocy. Na tą pielgrzymkę wybieraliśmy się od dwóch lat, lecz z braku chętnych nie dochodziła do skutku. Tym razem się udało. Było nas 30 - tu.


.
 

maxi1_28.JPGObchody Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Brzeźnica zgromadziły w niedzielne popołudnie 28 par małżeńskich. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy. W sali CKiP w Brzeźnicy odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń "Za długoletnie pożycie małżeńskie" oraz spotkanie Jubilatów.

 FOTOGALERIA

 Fotogaleria Urzędu Gminy w Brzeźnicy

.
 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj115
Wszystkie889727
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama