Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy było organizatorem XVIII Przeglądu Ozdób Wielkanocnych Wokół Tradycji Wielkanocnej, podczas którego należało wykonać Zajączka Wielkanocnego. Jest nam niezmiernie miło, że nasza kolejna plastyczna i konkursowa propozycja cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem.
Otrzymaliśmy od Was aż 127 prac, które przepięknie prezentują się na wystawie trwającej od 29 marca do 23 kwietnia 2021 r. w holu Centrum Kultury oraz w naszej internetowej galerii. Tegoroczny przegląd podzielony został na pięć kategorii wiekowych: przedszkole i kl. "0", klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz prace rodzinne. Złożone przez uczestników zajączki wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi, w dużej części z naturalnych materiałów, co niejednokrotnie decydowało o zajęciu wyższej lokaty. Komisja konkursowa w składzie: Anna Brańka, Gabriela Suter i Kazimierz Mostowik oceniając prace skupiła się przede wszystkim na: doborze materiałów, inwencji twórczej oraz estetyce wykonania. Poniżej przedstawiamy końcowe wyniki świątecznego przeglądu:
Kat. Przedszkole + kl. „0”
I miejsce – Aneta Frajkowska gr. „Misie” ZSP PS Brzeźnica
I miejsce – Grupa „Biedroneczki” ZSP PS Brzeźnica
I miejsce – Grupa „Pszczółki” ZSP PS Brzeźnica
II miejsce – Jan Kret gr. Starszaków ZSP PS Łączany
II miejsce – Aleksandra Bobula gr. „Pszczółki” SP Sosnowice
II miejsce – Maria Kozieł gr. „Motylki” ZSP PS Tłuczań
III miejsce – Szymon Piętoń ZSP PS Brzeźnica
III miejsce – Leon Stybak ZSP PS Łączany
III miejsce – Natalia Skaber gr. „Pszczółki” SP Sosnowice
III miejsce – Oddział przedszkolny SP Marcyporęba
III miejsce – Julita Kazimierczak oddział przedszkolny SP Paszkówka
III miejsce – Zuzanna Góra oddział przedszkolny SP Marcyporęba
III miejsce – Wojciech Sekuła oddział przedszkolny SP Sosnowice
Wyróżnienie – Laura Kotkowska gr. „Pszczółki” ZSP PS Tłuczań
Wyróżnienie – Kacper Tyrybon ZSP PS Łączany
Wyróżnienie – Grupa przedszkolna „Pszczółki” SP Sosnowice
Wyróżnienie – Maja Witek gr. „Pszczółki” ZSP PS Tłuczań
Wyróżnienie – Franciszek Witek ZSP PS Tłuczań
Wyróżnienie – Julia Chytrzyńska oddział przedszkolny SP Sosnowice
Wyróżnienie – Franciszek Rosmus gr. „Biedroneczki” ZSP PS Brzeźnica
Wyróżnienie – Szymon Jachimczak oddział przedszkolny SP Sosnowice
Wyróżnienie – Zuzanna Leniartek gr. „Smerfy” ZSP PS Brzeźnica
Wyróżnienie – Antoni Czyżowski gr. „Pszczółki” SP Sosnowice
Wyróżnienie – Laura Warmuz gr. „Kotki” SP Paszkówka
Wyróżnienie – Michalina Ochał gr. „Pszczółki” SP Sosnowice
Wyróżnienie – Liliana Rozum oddział przedszkolny SP Marcyporęba
Wyróżnienie – Szymon Dyduch gr. „Biedronki” SP Sosnowice
Wyróżnienie – Kinga Zając oddział przedszkolny SP Marcyporęba
Wyróżnienie – Wojciech Śliwa gr. „Smerfy” ZSP PS Brzeźnica
Wyróżnienie – Hanna Malec oddział przedszkolny SP Paszkówka
Wyróżnienie – Leon Morawa gr. „Pszczółki” SP Sosnowice
Wyróżnienie – Tomasz Gonek oddział przedszkolny SP Paszkówka
Wyróżnienie – Laura Bębenek ZSP PS Brzeźnica
Wyróżnienie – Kornelia Gąsior gr. „Pszczółki” ZSP PS Tłuczań
Wyróżnienie – Jagoda Kraczka gr. „Smerfy” ZSP PS Brzeźnica
Kat. Kl. I-III
I miejsce – Magdalena Zaremba kl. I ZSP Łączany
I miejsce – Lena Gwóźdź kl. III SP Paszkówka
I miejsce – Liliana Kazimierczak kl. I SP Paszkówka
I miejsce – Tymoteusz Polus kl. II SP Marcyporęba
I miejsce – Milena Dyduch kl. II SP Sosnowice
I miejsce – Wiktor Westenholz kl. II SP Sosnowice
II miejsce – Jagoda Małecka kl. II SP Marcyporęba
II miejsce – Klasa I a ZSP Brzeźnica
III miejsce – Milena Buszek kl. III ZSP Łączany
III miejsce – Paweł Prochownik kl. I ZSP Łączany
III miejsce – Hanna i Maja Bartczak gr. Biedronki i kl. II SP Sosnowice
III miejsce – Maja Mostowik kl. I ZSP Łączany
III miejsce – Gabriela Jucha kl. II SP Marcyporęba
III miejsce – Antonina Westenholz kl. III SP Sosnowice
III miejsce – Wiktoria Wróbel kl. III SP Sosnowice
Wyróżnienie – Zuzanna Kozioł kl. III ZSP Łączany
Wyróżnienie – Lena Czyżowska kl. II SP Sosnowice
Wyróżnienie - Sylwia Mostowik kl. II ZSP Łączany
Wyróżnienie – Maria Kałuża kl. I ZSP Łączany
Wyróżnienie – Bianka Wieczorek kl. II SP Marcyporęba
Wyróżnienie – Zuzanna Ciapa kl. III ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Daniela Bugiel kl. I ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Hubert Morek kl. III SP Sosnowice
Wyróżnienie – Kacper Kowalczyk kl. I SP Paszkówka
Wyróżnienie – Dominika Baran SP Marcyporęba
Wyróżnienie – Bartosz Warmuz kl. I SP Paszkówka
Wyróżnienie – Maciej Lesiak kl. II SP Sosnowice
Wyróżnienie – Maja Augustyniak kl. III ZSP Tłuczań
Kat. Kl. IV-VI
I miejsce – Aleksander Mruczek kl. VI ZSP Łączany
I miejsce – Kuba i Kacper Suter SP Sosnowice
I miejsce – Wiktoria i Weronika Kucharczyk SP Paszkówka
I miejsce – Jakub Gaudyn kl. IV ZSP Łączany
II miejsce – Emilia Książek kl. VI ZSP Łączany
III miejsce – Gabriela Gawęda kl. IV ZSP Łączany
III miejsce – Weronika Rzepecka kl. VI SP Paszkówka
III miejsce – Patryk Jachimczak kl. V SP Sosnowice
III miejsce – Kornelia Przewoźniak kl. VI ZSP Łączany
III miejsce – Maciej Kasperek kl. IV SP Spytkowice
III miejsce – Zofia Kapusta kl. IV SP Marcyporęba
III miejsce – Rafał Brzeziński kl. V SP Paszkówka
III miejsce – Wiktor Słowik kl. VI SP Paszkówka
Wyróżnienie – Martyna Błachut kl. V ZSP Łączany
Wyróżnienie – Maja Medoń kl. V SP Marcyporęba
Wyróżnienie – Ewelina Gleń kl. V ZSP Łączany
Wyróżnienie – Matylda Opychał kl. IV SP Marcyporęba
Wyróżnienie – Maja Morawska kl. VI ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Igor Podgórny kl. V ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Julia Gawęda kl. VI ZSP Tłuczań
Wyróżnienie – Kacper Kraczka kl. VI ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Klaudia Baran SP Marcyporęba
Wyróżnienie – Dawid Sowiński kl. VI SP Sosnowice
Wyróżnienie – Patryk Chytrzyński kl. VI SP Sosnowice
Wyróżnienie – Nikola Kaput kl. V ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Maksymilian Kulikowski kl. V SP Marcyporęba
Wyróżnienie – Julia Pamuła kl. VI SP Paszkówka
Wyróżnienie – Sara Kłaput kl. IV ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Gabriela Bugiel kl. VI ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Amelia Rybarczyk kl. IV ZSP Łączany
Wyróżnienie – Filip Podgórny kl. VI ZSP Brzeźnica
Wyróżnienie – Zuzanna Bałys kl. VI ZSP Tłuczań
Wyróżnienie – Franciszek Tomski kl. VI ZSP Łączany
Wyróżnienie – Wiktoria Kowalczyk kl. VI SP Paszkówka
Wyróżnienie – Kacper Kozioł kl. VI ZSP Łączany
Kat. Kl. VII-VIII
I miejsce – Aleksandra Gawęda kl. VII ZSP Łączany
I miejsce – Zuzanna Dyrga kl. VII SP Sosnowice
II miejsce – Julia Błachut kl. VII ZSP Łączany
II miejsce – Agata Kucharczyk kl. VII SP Paszkówka
III miejsce – Mateusz Słowik kl. VII SP Paszkówka
III miejsce – Julia Król kl. VII ZSP Tłuczań
Wyróżnienie – Weronika Kozioł kl. VII ZSP Łączany
Wyróżnienie – Martyna Kucharczyk kl. VII SP Sosnowice
Kat. Prace rodzinne
I miejsce – Szymon i Kacper Garbacz SP Paszkówka
I miejsce – Wiktoria Smajek ZSP PS Brzeźnica
I miejsce – Maria, Jan, Renata Kałuża ZSP Łączany
II miejsce – Aleksandra i Wiktoria Szczypczyk SP Sosnowice
II miejsce – Łukasz, Małgorzata, Maria, Franciszek Wróbel Paszkówka
II miejsce – Jan Kret gr. Starszaków ZSP PS Łączany
II miejsce – Kacper Górka kl. III SP Sosnowice
III miejsce – Wiktoria i Filip Żywczak SP Marcyporęba
III miejsce – Maria, Maria Magdalena, Agata, Jan Łuczkiewicz SP Paszkówka
III miejsce – Malwina Kutermak kl. II ZSP Łączany
III miejsce – Amelia Konicka kl. „0” SP Paszkówka
Wyróżnienie – Magdalena Pamuła oddział przedszkolny SP Paszkówka
Wyróżnienie – Bartłomiej Piorun kl. VI ZSP Tłuczań
Wyróżnienie – Olaf Kolasa gr. „Motylki” ZSP Tłuczań
Wyróżnienie – Kamila i Dominik Pawłowscy SP Sosnowice
Wyróżnienie – Tymoteusz Kozioł ZSP PS Łączany
Wyróżnienie – Michał Pamuła oddział przedszkolny SP Paszkówka
Wyróżnienie – Aleksander Lenik ZSP PS Brzeźnica
Wyróżnienie – Oliwier Kuzianik ZSP Tłuczań
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy za tak liczny udział. Wkrótce poinformujemy o sposobie odbioru dyplomów i nagród. A przepiękne i unikatowe nagrody tworzy dla WAS Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze, któremu serdecznie dziękujemy!!!
Poniższa fotogaleria przedstawia wszystkie prace zgromadzone na wystawie w CKiP w Brzeźnicy.